Bachova květová terapie

>> úterý 22. února 2011

Zastavme se u této jednoduché a levné metody léčení, kterou může použít každý z nás. Tuto metodu objevil britský lékař Dr. Bach na začátku 20. století. Zjistil, že esence z květů mohou ovlivnit náladu nebo změnit tok myšlenek člověka a tím nepřímo mu pomohou najít v sobě energii, která nastartuje proces léčení. Tento lékař svou praxí prokázal, že duševní rozpoložení má přímý vliv na kondici fyzického organizmu. Metoda funguje tak, že prostřednictvím esence – kapek z květů, které užíváme - změníme své rozpoložení, tedy harmonizujeme psychiku, a tím pomůžeme tělu ke zdraví.
Dr. Bach definoval univerzální příčiny nemocí, které se projevují nekonečným množstvím symptomů, jež jsou u každého z nás individuální, avšak příčiny jsou vždy univerzální. Jde o neharmonii duše způsobenou negativními stavy - neřestmi - jako jsou např. nevědomost, egoismus, pýcha, žárlivost, krutost aj., které se nacházejí v každém z nás avšak ve zcela jedinečné kombinaci. Také každý z nás má v sobě i jejich protipól, tedy pozitivní stavy duše – ctnosti, které může aktivovat a tím se vyléčit.
Na základě pozorování člověka a přírody rozdělil tyto univerzální příčiny nemocí do sedmi skupin dle toho jak se v duši projevují: STRACH, OSAMĚLOST, ZOUFALSTVÍ, PŘECITLIVĚLOST, PŘÍLIŠNÁ PÉČE, NEJISTOTA a NEZÁJEM. V každé skupině jsou květy, které tyto nepříjemné duševní stavy odstraňují a navozují jejich protipól. Celkem používaných esencí z květů je 38 a všechny jsou ve formě kapek. Léčba probíhá tak, že si každý na míru vybere max. 6 esencí-kapek, dle toho jak se cítí a jaké má potíže. Ty se namíchají do užívací lahvičky certifikovaným terapeutem a z ní pak užívá 4x denně 4 kapky.

Velmi zajímavá je 39 esence, která je universální kombinací 5 esencí-kapek, tzv. RESCUE (záchranná) esence. Používá se v kritických situacích (šok, trauma, nepříjemnosti), a působí tak, že uklidňuje, podporuje koncentraci, dodává odvahy a tlumí bolest. Tuto esenci je možno získat v podobě kapek, spreje, pastilek či krému a je dobře si ji pořídit do domácí lékárny. Je výtečným pomocníkem na klikatých cestách života.

Martina Flaitingrová

0 komentářů:

© Hygeia 2010
Hygeia 2010

  © Blogger templates Shiny by Ourblogtemplates.com 2008

Back to TOP