RESCUE - Krizová esence

>> čtvrtek 13. května 2010

Slíbila jsem, že se rozepíši o bylinné kombinaci RESCUE, tzv. krizové esenci, která je velmi důležitou součástí systému Bachovy květové terapie. Proslavila se ještě za života Dr. Bacha, když ve Walesu, kde na konci svého života žil, jednou vytáhli na břeh téměř mrtvého rybáře a oživování již nepomáhalo. Tento lékař se zrovna nacházel poblíž a když viděl, co se stalo, vytáhl z kapsy lahvičku, z níž trochu nakapal na rty tohoto nebohého muže a on se okamžitě probral.

Od té doby uplynulo už mnoho desítek let a dnes jsou Bachův systém léčení a tato esence celosvětově známé. Ve Velké Británii patří krizová esence k výbavě každého pohotovostního záchranného vozu. A doufám, že vás nadchnu natolik, abyste ji zatoužili mít i ve své příruční nebo domácí lékárničce.

Jde tedy o kombinaci esencí z 5 květů:
IMPATIENS - Netýkavka žlázonosná (pomáhá proti panice a nervozitě)
STAR OF BETHLEHEM - Snědek okoličnatý (pomáhá proti traumatu a šoku)
CHERRY PLUM - Slíva třešňová (pomáhá proti hysterii)
ROCK ROSE - Devaterník penízkový (pomáhá proti strnulosti a strachu)
CLEMATIS - Bílá lesní réva (pomáhá proti ztrátě vědomí a nesoustředěnosti)

Jako celek tedy RESCUE Krizová esence způsobuje na psychické úrovni, že neztratíme koncentraci, nejednáme zkratkovitě, zůstáváme klidní a nepodléháme negativním pocitům. Fyzicky způsobí, že necítíme tolik bolesti a že se rychleji regenerujeme.

Kdy se dá použít?
Má velmi široké použití.
Jako prevence strachu před nepříjemnou situací: bolestivé vyšetření, důležité jednání, pohovor, zkouška, nebo prevence nervozity v důležitých okamžicích našeho života: svatba, veřejné vystoupení... Pomáhá od nevolnosti a třasu.
Dále jako léčba následků šoku či krize: úleva v případě úmrtí blízké osoby, rozchodu, obdržení špatné zprávy nebo když dojde k fyzickému úrazu, napadení, autonehodě...
Esence je přírodní je naprosto bezpečná, nemá kontraindikaci, lze ji brát s jinými léky, je vhodná pro těhotné ženy... Je dobře, aby ji požili všichni účastníci šokové/krizové situace (celá rodina, zranění i svědci nehody atd.).RESCUE se vyrábí se v různých podobách:
Kapky - universální, kapou se 4 kapky z kapátka přímo do úst nebo do jakéhokoli nápoje, účinné a efektivní (přestože cena lahvičky se zdá drahá, používá se malé množství a kapky vydrží dlouho)
Sprej - totéž co kapky jen s rozprašovačem, který dávkuje množství, stříká se 2x do úst, je to jen otázka vkusu, co člověku vyhovuje, zda kapky nebo sprej (spej je však pro zvířata, kterým je složité něco vpravit do tlamy, a proto jim lze esenci stříknout do kožichu a oni si ji olížou - esence na zvířata působí stejně jako na lidi, uklidňuje a zbavuje strachu)
Pastilky - velmi elegantní a nenápadné, krabička pastilek je levná, ale použití je dáno počtem pastilek, kterých je v balení 45 ks
Krém - pouze k vnějšímu použití, slouží především k traumatům kůže, popáleniny, štípance, rány, jizvy, ekzémy, opary (viz předchozí článek)... Maže se přímo pokud nejsou rány otevřené, kolem postiženého místa, pokud mokvá či jde o otevřenou ránu. Lze použít i k masírování bolestivých svalů či na křečové žíly.
Gel - používá se stejně jako krém, jen má v sobě alkohol a má chladivé účinky, výhoda jeho použití je v létě, kdy je to příjemné, ale nevýhoda je, že citlivou kůži bude příměs alkoholu pálit.

Takže vidíte, že vskutku může být souprava RESCUE výrobků velmi užitečná v domácnosti nebo v našem příručním zavazadle v práci a na cestách. Jak jsem se zmínila nepoužívá se pouze pro lidi, ale i pro zvířata a rostliny.
Přeji více klidu a zdraví s tímto jednoduchým léčebným nástrojem, se kterým může být zdravotník každý, jelikož nehrozí žádné předávkování ani vedlejší účinky.
A o léčení zvířat si můžeme říci někdy příště, ale ještě dříve je třeba popsat samotnou léčebnou metodu Dr. Bacha.

Martina Flaitingrová

0 komentářů:

© Hygeia 2010
Hygeia 2010

  © Blogger templates Shiny by Ourblogtemplates.com 2008

Back to TOP